ساخت ایمیل رایگان در سایت یاهو (جدید)

قبل از ایجاد ای دی این مطلب را برای دور زدن تحریم ایران بخوانید:  

گام اول: برای چت کردن و نامه نگاری با استفاده از سرویس رایگان یاهو ایجاد صندوق پستی می‌باشد. برای این کار پس از وصل شدن به اینترنت به صفحهٔ اصلی یاهو به نشانی www.Yahoo.com بروید و در سمت چپ به قسمت Yahoo! Mail بروید همانند شکل زیر:

بعد از کلیک وارد صفحه جدیدی می شوید که در این قسمت از سمت راست صفحه بر روی دکمه کلیک کنید که به معنی درست کردن آدرس جدید است وارد می شوید همانند شکل زیر:

 

 

 دریافت ایمیل رایگان و سایر خدمات وب پیشرو با حساب کاربری یاهو.

برخی از اصول اولیه برای شروع

 

 

نام من هست My name is

در خانه‌های مربوطه، نام First name و نام خانوادگی Surname  خود را با حروف انگلیسی وارد کنید، بهتر است از نامی مستعار استفاده کنید، و چون در نامه‌هایی که به دوستانتان خواهید نوشت این نام خواهد آمد‌، بهتر است نامی محترم و با کلاس انتخاب شود

انتخاب آی دی و رمز عبور Select an ID and password 

 
آی دی و ایمیل یاهو Pick a Yahoo! ID:
آی دی ID مخفف Identification به معنای هویت می‌باشد که همراه با علامت @ و عبارت yahoo.com ایمیل شما را تشکیل خواهند داد. در جلوی Yahoo! ID and Email باید کلمه یا عبارتی را انتخاب و وارد کنید که از این پس به عنوان آی دی یا هویت یا شناسه یا نام کاربری و قسمت اصلی ایمیل شما شناخته خواهد شد. کلمه یا عبارت انتخابی شما باید متشکل از حروف انگلیسی و یا حروف همراه اعداد یا علامت آندرلاین «_» و یا یک دات « ‌. » باشد و حتما با یک حرف شروع شود و حروف بدون هیچگونه فاصله از هم نوشته شوند.
تعداد حروف و اعداد و علامات انتخابی باید حداقل چهار و حداکثر ۳۲ عدد باشد. کلمات طولانی تر یا دور از ذهن فورا انتخاب می‌شوند. با نوشتن در کادر  Pick a Yahoo! ID سایت یاهو به طور اتوماتیک ای دی انتخابی شما را چک می کند اگر در یاهو وجود نداشته باشد انتخاب میکند و اگر پذیرفته شود و مورد دلخوا شما نباشد با کلیک روی Change  آن را تغییر دهیددر غیر این صورت می‌توانید یکی از چند آی دی پیشنهادی یاهو را برگزینید. همچنین با کلیک روی چهارگوش آبی رنگ کنار yahoo.com می‌توانید یکی از ایمیل های جدید یاهو ymail.com یا rocketmail.com که امکان پذیرش آی دی کوتاه و زیبا تر در آنها بیشتر است را برگزینید، گرچه در صورت انتخاب یکی از این دو در هنگام چت کردن باید تمامی عبارت ایمیل را وارد نمایید.
با طی این مرحله شما دارای ایمیلی مانند این example@yahoo.com خواهید شد که با آن می‌توانید برای دوستانتان نامه بفرستید و یا چت کنید. در این مثال example همان آی دی انتخابی شماست.


انتخاب رمز عبور Pick a password

در انتخاب رمز عبور چند نکته را مد نظر داشته باشید: کلمه یا عبارت انتخابی باید دارای شش الی ۳۲ حرف باشد، فاصله‌ای بین حروف وجود نداشته نباشد، از نام و آی دی تان استفاده نکنید.
رمز عبور نسبت به بزرگی و کوچکی حروف انگلیسی حساس است و اگر از شکل بزرگ حروف استفاده کردید آنرا بیاد داشته باشید؛ کامپیوترتان درحالت انگلیسی نویسی باشد، یا اگر در حالت فارسی باشد در هنگام وارد کردن رمز عبور این موضوع را مد نظر داشته باشید.

برای آنکه رمزی قوی و قابل اطمینان داشته باشید از ترکیبی از حروف و اعداد و علایم و بزرگ و کوچک بودن حروف بهره برید پیشنهاد می‌کنم عبارتی که از یاد نمی‌برید مانند سردرگم را انتخاب ولی آنرا به انگلیسی sardargom بنویسید و بکار برید. یاهو همان جا با تعداد خانه‌های سبز، ایمنی و استحکام رمز عبور را نشان‌تان خواهد داد.
در خانهٔ پایینی این قسمت Re-type Password رمز عبور انتخابی خود را مجددا وارد نمایید. 

کمی از اطلاعات شخصی شما برای اینکه بهتر در خدمت شما باشیم

 

تاریخ تولد و زمان تولد من I was born on
با کلیک روی چهارگوش آبی رنگ کنار Select Month یکی از ماه‌ها را انتخاب و کلیک نمایید. در خانهٔ روز Day یکی از روز‌های ماه را به عدد بنویسید و در قسمت سال Year باید مطابق سال میلادی سال تولد خود را بنویسید و بهتر است سال تولدی بزرگتر از هجده سال را برگزینید. اگر از تاریخ تولد خود به میلادی خبر ندارید از اینجا از قسمت تبدیل تاریخ، تاریخ تولد شمسی خود را وارد کرده و به تاریخ میلادی تبدیل نمایید! 

جنسیت Gender

با کلیک روی چهار گوش آبی رنگ کنار Select One یکی از دو حالت مذکر Male یا مونث Female را انتخاب و روی آن کلیک نمایید.

تاریخ تولد Birthday

با کلیک روی چهارگوش کنار Select Month یکی از ماه‌ها را انتخاب و کلیک نمایید. در خانهٔ روز Day یکی از روز‌های ماه را به عدد بنویسید و در قسمت سال Year باید مطابق سال میلادی سال تولد خود را بنویسید و بهتر است سال تولدی بزرگتر از هجده سال را برگزینید. اگر از تاریخ تولد خود به میلادی خبر ندارید از اینجا از قسمت تبدیل تاریخ، تاریخ تولد شمسی خود را وارد کرده و به تاریخ میلادی تبدیل نمایید! 

زبان Language
چون سایت یاهو زبان فارسی را ساپورت نمی کند بهتر است زبان انگلیسی را انتخاب کنید.

کشوری که در آن زندگی می‌کند Country
البته یاهو کشور شما را تشخیص می‌دهد، اما می‌توانید آنرا عوض نمایید.

اگر شما نمیتوانید وارد سیستم شوید با استفاده از این گزینه ها به شما کمک خواهیم کرد

شماره موبایل Mobile phone

 با استفاده از این گزینه ها اگر هنگام وارد شدن به ایمیل رمز ورود خو را فراموش کردید  میتوانید پسورد خود را بازیابی کنید. کشور ایران به خاطر تحریم در لیست کشورها وجود ندارد شما میتوانید یکی از کشورهای همسایه را انتخاب و شماره موبایل خود را بدهید البته بدیهی است که هیچ کمکی به شما نخواهد کرد!

 

 ایمیل دیگر Alternate email

می‌توانید در صورت تمایل و در صورتی که ایمیل دیگری دارید در اینجا آنرا بنویسید تا در هنگام فراموشی، آی دی یا رمز عبورتان به این آدرس پست شود.

 


سپس روی حسابم را ایجاد کن Creat My Account کلیک نمایید. اگر تمامی موارد را درست پر گرده باشید، یاهو در صفحهٔ جدیدی با نمایش گوشه‌ای از مشخصات شما از جمله ایمیل، روز تولد، پرسش و پاسخ‌های ایمنی به شما تبریک می‌گوید. در غیر این صورت به درخواست یاهو قسمت‌های اشتباه را  که به رنگ قرمز هستند را تصحیح نمایید.
برای اتمام کار در صفحهٔ تبریک Congratulations روی Continue کلیک نمایید.
با قرار دادن نشانگر ماوس روی عبارت Yahoo! Mail در صفحهٔ یاهو پس از لحظاتی پنجرهٔ صندوق پستی نمایان می‌شود و شما ملاحظه می‌کنید نامه ای از سوی یاهو برایتان فرستاده شده است. با کلیک روی Yahoo! Mail وارد صندق پست الکترونیک خود می‌شوید.

چت در ایمیل:
در صندوق پستی یاهو می‌توانید بدون نیاز به مسنجر به مبادلهٔ سریع پیامها با دوستانتان بپردازید.

از منوی Compose Message پیغام از طریق مسنجرInstant Message را انتخاب کنید یا حرف I را در کیبوردتان فشار دهید. در  قسمت Start a new instant message.
Enter a Messenger ID or an email address. آی دی یا ایمیل دوستتان را وارد کنید همانند شکل زیر:

بعد از وارد کردن ای دی یا آدرس ایمیل دوستانتان وارد پنجره دیگری همانند شکل زیر خواهید شد:

در این پنجره باز شده در قسمتی که ما Hi را تایپ کرده ایم متن مورد نظرتان را برای چت کردن تایپ کنید و کلید اینتر Enter را در صفحه کلید برای ارسال فشار دهید.

گام دوم: ورود به ایمیل و چک کردن ایمیلهای رسیده

 برای این کار پس از وصل شدن به اینترنت به صفحهٔ اصلی یاهو به نشانی www.Yahoo.com بروید و در سمت چپ به قسمت Yahoo! Mail بروید همان طور که در قسمت اول در بالای صفحه با شکل نشان دادیم، وارد صفحه !Sign into Yahoo  می شوید همانند شکل زیر:

 

در قسمت Yahoo ID نام کاربری را که ایجاد کرده اید را وارد نمایید و در قسمت Password رمزی را که به ای دی خود اختصاص داده اید را وارد نمایید بعد بر روی دکمه Sign In برای وارد شدن به ایمیلتان کلیک کنید و وارد ایمیلتان بشوید.

اگر رمز عبوریتان را فراموش کرده باشد بر روی I cannot access my account. کلیک کنید.

/ 5 نظر / 266 بازدید
mahdi

من که هر کاری میکنم بعد نوشتن مشخصات وثبت حسابم همون صفحه create new account میاد لطفا بگید مشکل از کجاست ضمنا همه مشخصات رو کامل وارد کردم چون هیچ کدو از کادرها قرمز رنگ نشد

مریم

سلام میشه برامن یکی درست کنین؟

زهرا خانوم

سلام ببخشید لطفا یکی واسه منم درست کنین.هرچی میکنم درست نمیشه. www.zahra2007@yahoo.com

علی

با عرض سلام و خسته نباشید نمیدانم برای چی هر کدی که وارد میکنم قبول نمیکند. لطفا راهنمایی ام کنید

ساسان

سلام دوستان من در سایت زیر دیدم که جدیداً راه حلی برای ساخت ایمیل قرار داده، دلم نیامد به شما هم نگم http://www.farsimeeting.com/description/68