ارسال و دریافت فکس به وسیله ویندوز XP و ویندوز ۷ و اینترنت

برای راه اندازی فکس در سیستم خود شما باید یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز XP و یک مودم با قابلیت فکس داشته باشید که اصطلاحا به آن فکس مودم می گویند.

1- ابتدا در محیط ویندوز XP  وارد Control Panel شده  و گزینه  Printers & Faxe  را کلیک کنید. سپس در پنجره ای که باز می شود گزینه Set up faxing را از منوی کناری انتخاب کنید.

2- سی دی ویندوزXP را داخل درایو خود قرار دهید تا برنامه از روی سی دی نصب شود. پس از پایان نصب به پنجره Printers & Faxes باز می گردیم و گزینه Send a fax را از منوی کناری انتخاب می کنیم.

3- با کلیک روی گزینه Send a fax ویزاردی با نام Fax Configuration Wizard برای ما باز می شود. حال روی گزینه Next کلیک می کنیم و اطلا عات خود را در این صفحه وارد می کنیم. کامل پر کردن این فرم ضرورتی ندارد، پس Next را کلیک می کنیم و به پنجره بعد می رویم. در اینجا گزینه Enable Receive را تیک میزنیم و آن را رویManual answer تنظیم می کنیم و دو بار گزینه Next را می زنیم تا به پنجره Routing Options برسیم. در اینجا نام پرینتر یا محل ذخیره شدن فکس ها بر روی هارد را با تیک زدن یک کدام از دو گزینه مشخص می کنیم و بر روی گزینه Next و Finish کلیک می کنیم تا به پنجره جدیدی تحت عنوان Welcome to the Send Fax wizard وارد شویم. از این پنجره صرفنظر می کنیم و دوباره به قسمت Printers & Faxe می رویم. بروی عکس فکس دو بار کلیک می کنیم تا برنامه Fax Console باز شود .

4- برای فرستادن فکس در برنامه Fax Console از منوی File گزینه Send a fax را کلیک می کنیم. در پنجره جدید Next را کلیک می کنیم و در قسمت To نام فرد گیرنده و در قسمت شماره تلفن فکس گیرنده را وارد می کنیم و Next را می زنیم. در پنجره بعد موضوع فکس و متن فکس را مشخص می کنیم و دو بار Next را می زنیم و سپس Finish را میزنیم تا فکس مورد نظر فرستاده شود.

5- برای گرفتن فکس کافی است در برنامه Fax Console از منوی فایل گزینه Receive a fax now را کلیک کنید تا فکس مورد نظر دریافت و در جایی که قبلا مشخص کرده اید ذخیره شود.

در ویندوز ۷ و اینترنت

 در صورتی که کامپیوتر شما از طریق مودم به خط تلفن وصل باشد، به راحتی می توانید از طریق ویندوز ۷ اقدام به ارسال فکس نمایید.

قدم اول: در ویندوز ۷ مسیر طیر در منوی Start/ All Programs برنامه Windows Fax and Scan را اجرا نمایید.

قدم دوم: مطمئن شوید که خط تلفن شما به مودم در قسمت پشت کامپیوتر متصل است. سپس بر روی New Fax در سمت چپ بالای پنجره کلیک کنید. مراحل پنجره Fax Setup را کامی کنید تا به خط تلفن وصل شوید.

قدم سوم: فرم فکس جدید را با پر کردن شماره دریافت کننده فکس، تایپ کردن پیام و پیوست نمودن فایل های لازم، کامل کنید.

قدم چهارم: بعد از پرکردن فرم، روی دکمه Send کلیک کنید تا ارسال فکس انجام شود.

ارسال آنلاین فکس

در صورتی که ارسال فکس از طریق خط تلفن امکان پذیر نباشد، می توان از سرویس های آنلاین ارسال فکس استفاده نمود. تنها نیاز است که وارد سایت های فکس آنلاین شده و اسناد خود را آپلود نموده تا عملیات فکس انجام شود.

تعدادی از این وب سایت ها مانند FaxZero، eFax و GotFreeFax وجود دارند که البته برای آمریکا و کانادا تا تعداد محدودی صفحه رایگان فکس می نمایند، و برای دیگر نقاط جهان مانند ایران می توان از سرویس های پولی این وب سایت ها استفاده نمود.

منابع: سرزمین دانلود و برسام

/ 0 نظر / 9 بازدید