آموزش جامع طراحی سایت – قسمت اول

در ابتدا توصیه ما به شما خواندن مقالاتی در همین زمینه  میباشد که کمک به سزایی برای افزایش درک شما از طراحی سایت مینماید.برای این منظور به مجموعه مقالات منتشر شده از همین سایت با عنوان “میزبانی وب” مراجعه فرمایید.

اولین قدم برای ساخت یک سایت انتخاب نامی برای آن و ثبت دامنه ای با همین منظور میباشد.برای اینکار میتوانید به یکی از سایت های ثبت دامنه مراجعه کرده و دامنه مورد نظر خود را ثبت نمایید.برای آشنایی بیشتر با این موضوع به مقاله ای که در مورد نحوه انتخاب و ثبت دامنه نوشته شده است مراجعه فرمایید.

بعد از ثبت دامنه شما به یک فضای اینترنتی یا همان هاست نیاز دارید که بتوانید مطالب خود را در آن قرار داده و اقدام به انتشار آنها در محیط اینترنت نمایید.برای آشنایی بیشتر در این زمینه نیز به این مطلب مراجعه فرمایید.

پس از فراهم شدن دامنه و هاست نوبت به ساخت سایت میرسد.برای ساخت سایت خود نیاز به یک سیستم مدیریت محتوی (CMS) وجود دارد که بتوانیم به کمک آن سایت خود را بوجود آوریم.سیستم های مدیریت محتوی زیادی در فضای اینترنت وجود دارند که برخی از آنها عبارتند از : دیتالایف ، وردپرس ، جوملا ، دروپال و …

در این آموزش ما از سیستم وردپرس برای ساخت سایت خود استفاده خواهیم کرد.سیستم وردپرس دارای امکانات بی نظیری در ساخت و مدیریت صفحات وب بوده و از یکی از مهمترین ویژگی های آن استفاده کاربردی و راحت از آن میباشد.

توصیه ما به شما خواننده عزیز اینست که ابتدا مقالات زیر را که در قالب ۸ قسمت نوشته مطالعه نموده و سپس قسمت های آتی را دنبال نمایید.

 

منبع: پی سی تیچ

/ 0 نظر / 19 بازدید